Oferta dla szkół

Poniżej przedstawiamy pełną ofertę dla szkół i przedszkoli.

W celu umówienia wizyty prosimy o informację telefoniczną pod numer: 505-679-606

Warsztaty agroturystyczne – w trakcie warsztatów Uczestnicy zapoznają się z życiem w gospodarstwie. Będą mogli uczestniczyć w pielęgnacji i karmieniu zwierząt, dowiedzą się, czym dane zwierzę się żywi, gdzie mieszka, jak wygląda jego dzień.  Zapoznają się także  z maszynami wykorzystywanymi do pracy w polu i zbioru plonów. Będą mogli obserwować kwiaty, drzewa i krzewy owocowe, warzywa i zioła rosnące w naszym Gospodarstwie. Czas trwania warsztatów – 3 godziny.

Warsztaty agroturystyczno-kulinarne – w trakcie trwania warsztatów będziemy zbierać jajka, cedzić mleko, robić sery, masło i inne pyszne potrawy zebrane od zwierząt lub zerwane w zielarni, warzywniku, sadzie. Czas trwania – 3 godziny zegarowe.

Warsztaty garncarskie – Uczestnicy warsztatów będą brać udział w tworzeniu przedmiotów z gliny , które następnie zostaną wypalone (wypalanie trwa od kilku do kilkunastu godzin) i każdy uczestnik otrzyma własnoręcznie wykonane dzieło. Wypalone prace będzie można samodzielnie pomalować wg uznania lub umówić się na warsztaty szkliwienia gliny, które nadadzą robionemu przez uczestników przedmiotowi połysku i lśnienia. Prace te są ponownie wypalane. Każdy z uczestników otrzymuje wszystkie materiały niezbędne do wykonania pracy.  Czas trwania warsztatów tworzenia z gliny 3,5 godziny, koszt 40 zł/os, czas trwania warsztatów szkliwienia około 2 godzin.

Warsztaty tworzenia z siana i słomy – będziemy tworzyć różnego rodzaju przedmioty, postacie, obrazy, z naturalnego surowca jakim jest siano i słoma. Każdy z uczestników będzie mógł zabrać wykonane przez siebie dzieło. Wszystkie niezbędne materiały są w cenie warsztatów. Czas trwania warsztatów – 3 godziny zegarowe.

Warsztaty malowania na szkle – w trakcie trwania warsztatów będziemy malować na szkle różnego rodzaju przedmioty, zwierzątka i kwiaty. Każdy z uczestników otrzyma wszystkie materiały niezbędne do wykonania pracy oraz będzie mógł zabrać ze sobą wykonane przez siebie dzieło. Czas trwania warsztatów – 3 godziny zegarowe.

Plenery malarskie – w trakcie trwania warsztatów udamy się w panoramiczne miejsce plenerowe, gdzie każdy Uczestnik będzie mógł wykonać swoje własne dzieło, które następnie zabierze ze sobą. Każdy z uczestników otrzyma do dyspozycji farby, pędzle, podobrazia, sztalugi. Czas trwania warsztatu – 4 godziny zegarowe.

Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne – w trakcie warsztatów będziemy obserwować życie w gospodarstwie, symbiozę jaka istnieje pomiędzy światem roślin i światem zwierząt, będziemy obserwować zmiany następujące zgodnie ze zmianami pór roku oraz przystosowanie roślin i zwierząt do tychże zmian. Przez lupę będziemy obserwować rośliny i zwierzęta i obserwować ich przystosowanie do życia w  świecie roślin i zwierząt. Będziemy poznawać ślady różnych zwierząt. Czas trwania warsztatów – 3,5  godziny zegarowej.

Warsztaty sportowe – w trakcie trwania warsztatów będziemy grać piłką, skakać, biegać, żonglować, kręcić i wiele innych. Będą organizowane sztafety, zajęcia zręcznościowe, rozgrywki piłkarskie i strzelnicze. Do dyspozycji Uczestników boisko do siatkówki, drewniane gry zręcznościowe, piłki, przedmioty do gier zręcznościowych i wiele innych. Czas trwania zajęć 3,5 godziny zegarowej.

Warsztaty muzyczne –  w trakcie trwania warsztatów poznamy się bliżej ze światem muzyki, głównie dzięki dużej ilości instrumentów jakimi dysponujemy oraz mikrofonom i urządzeniom nagłaśniającym, które nadadzą naszym warsztatom niepowtarzalne brzmienie. Będziemy tańczyć, śpiewać, grać i wiele innych rzeczy, które pokażą nam, jak ważne znaczenie ma dla nas muzyka. Czas trwania warsztatów 3,5 godziny zegarowej.

Warsztaty terenowe – w trakcie tych warsztatów będziemy brać udział w podchodach oraz w grze terenowej w otoczeniu pól, lasów i łąk. Czas trwania warsztatów 3 godziny zegarowe.

Warsztaty integracyjne – są to warsztaty z myślą o dzieciach i młodzieży, które spotykają się po raz pierwszy w przedszkolu lub szkole. W trakcie trwania warsztatów Uczestnicy będą brać udział w licznych grach i zabawach integracyjnych, mających na celu lepsze poznanie innych osób. Czas trwania warsztatów 3,5 godziny zegarowej.

W/w oferta dotyczy wycieczek jednodniowych w godzinach 8-16. Zarówno program jak i czas trwania możemy dostosować do indywidualnych potrzeb opiekuna i grupy (czekamy na Państwa sugestie). Dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania ogniska. W/w oferta dotyczy zarówno jednodniowych wycieczek w trakcie trwania roku szkolnego, jak i jednodniowych pobytów w ramach półkolonii w okresie wakacji. W obecnej chwili w naszym Gospodarstwie można zobaczyć psy, koty, króliki, gęsi, kaczki, kury, krowy i konie (zwierząt będzie z każda chwilą przybywać). Do dyspozycji Gości oddajemy duże podwórko z trampoliną, domkiem na drzewie, domkiem Baby Jagi, i innymi licznymi atrakcjami.

W razie niepogody, warsztaty które miały się odbyć w plenerze, jesteśmy w stanie zorganizować w przygotowanych do tego celu pomieszczeniach.

Istnieje możliwość oglądania sianokosów, zbiórki siana, orania pola – głównie w trakcie trwania wakacyjnych półkolonii, w dużej mierze uzależnione od pogody.

W ramach warsztatów botanicznych:

Istnieje możliwość założenia w naszym Gospodarstwie przez daną grupę swojego warzywnika, rabaty kwiatowej lub zielnika (zostaje u nas-siane lub sadzone jest na terenie naszego Gospodarstwa-Założyciele co pewien czas mogą oglądać fotorelację, którą będę przesyłała mailem lub osobiście odwiedzać ,,swój’’ ogródek), a także założenie mini zielnika, warzywnika lub rabaty kwiatowej, które Grupa zabiera ze sobą. Cena w/w warsztatów i ich opcja do indywidualnego ustalenia.

Lekcja wyjazdowa – w ramach tej oferty odwiedzam szkoły i przedszkola. Warsztat składa się z prezentacji filmowej, która zawiera pokaz prac w polu oraz fragmentów z życia naszych zwierząt podglądanych z ukrycia : ) Pokażę też różne rodzaje jajek, od kurzego, przez gęsie i inne, po czym każdy z uczestników warsztatów otrzyma własne gęsie pióro, które będzie mógł ze sobą zabrać do domu, a w trakcie warsztatów będzie mógł spróbować swych sił pisząc nim różnokolorowymi tuszami. Czas trwania warsztatu – 45 minut.